Nájdete nás

Kontakt

Cabajská 27/10, 949 01 Nitra

Zodpovedný vedúci:
Bc.Peter Sabo, +421 907 424 422
info@servisvzv.sk

Office manager:
Elena Kapustová, +421 918 457 580
office@servisvzvsabo.sk

Otváracia doba:
Po – Pi: 7:00 – 15:30 hod

Dieselové vysokozdvižné vozíky TCM VIMAR

Motorové vysokozdvižné vozíky poskytujú vodičovi vysoký komfort, znamenité ovládanie a jedinečnú bezpečnosť. Pri dieselových vzv oceníte nielen skvelý výkon, ale tiež ich vysokú živostnosť a jednoduchú údržbu.

POHODLIE PRE VODIČA

Výrazná eliminácia vibrácii, priestranná plocha pre nohy, pohodlná páka ručnej brzdy, široký schod pre nástup a výstup zabezpečujú vodičovi motorového vzv jedinečné pohodlie pri práci.

Eliminácia vibrácií

Vďaka modernému riešeniu vodič motorového vysokozdvižného vozíka nežiadúce otrasy a nepríjemné vibrácie pociťuje len minimálne. Prenos vibrácií na vodiča minimalizuje duálny odpružený systém pre motor a kapotu. Štvorbodové gumové tlmiče medzi sedadlom a motorom a použitie rovnakého štvorbodového zavesenia v kapote, zabezpečuje duálny efekt na zníženie vibrácií vozidla.

Priestranná podlahová plocha pre ľahšie manévrovanie nôh

Umiestnením naklápacích valcov pod podlahou sa zabezpečilo zväčšenie podlahovej plochy až o 45 %, a tak sa vytvoril dostatočný priestor pre nohy, ktorý uľahčuje vodičovi nastupovanie a vystupovanie.

Extra široký schod pre nástup a výstup

Až o 55 % širší schod umožňuje vodičovi bezpečný nástup a výstup z vzv. Extra široký schodík so zväčšeným priestorom pre nohy poskytuje vodičovi väčší komfort a minimalizuje jeho námahu pri vstupe a výstupe z vozidla.

Pohodlná parkovacia páka

Ľahšiemu vstupu a výstupu vodiča napomáha aj umiestnenie páky ručnej brzdy vpravo od volantu. Bezpečnosť parkovacej páky zvyšuje dvojčinné odbrzďovanie.

VYNIKAJÚCA MANÉVROVATEĽNOSŤ A PRVOTRIEDNA BEZPEČNOSŤ

Skvelý rozhľad pre vodiča smerom vpred a dozadu

Až 50% zlepšenie viditeľnosti dopredu v porovnaní s inými súčasnými modelmi a zreteľná viditeľnosť vidlice, prináša vodičom pocit bezpečnosti a pohody. Zníženie riadiaceho panelu o 70 mm a spojovacie lišty o 190 mm prináša pozoruhodné zlepšenie výhľadu dopredu spolu s rýchlejšou detekciou polohy vidlice.Podstatné zlepšenie viditeľnosti a bezpečnosť pri cúvaní zvyšuje prerobené protizávažie, ktoré má teraz na hornom konci kruhový tvar.

Znížená únava vďaka polkruhovému volantu

Menší priemer (300 mm vonkajší priemer) volantu zjednodušil ovládanie vysokozdvižného vozíka, a vodič nepodlieha únave intenzívne. Navyše, vďaka kompaktnému volantu je prístup vodiča do kabíny maximálne pohodlný.

Prístrojový panel je optimálne umiestnený na pravej strane palubnej dosky

Umiestnením prístrojového panela vpravo na hornú stranu palubnej dosky sa uľahčila obsluha vozíka.

Displej s LED indikátormi

LED diódy majú dlhšiu životnosť a displej je dobre čitateľný aj počas denného svetla.

Bezpečnostný mechanizmus neutrálu (voľnobehu)

Motor viete naštartovať len vtedy, keď je riadiaca páka v neutrálnej pozícii. Táto funkcia zabezpečenia voľnobehu zvyšuje bezpečnosť pri prevádzke vysokozdvižného vozíka.

Nastaviteľné sedadlo

Pre maximálnu bezpečnosť je sedadlo vodiča vybavené vstavaným zadržiavacím systémom. Jeho vzdialenosť si vie vodič posúvaním dopredu a dozadu.

Vysoko umiestnené zadné kombinované svetlá

Brzdové svetlá sú v hornej časti ochrannej konštrukcie ľahko viditeľné. Pre ochranu sú zapustené a resistentné voči vibráciám.

ODOLNOSŤ A ZVÝŠENÁ ŽIVOTNOSŤ

Odolná prevodovka

Predovka je vyrobená z vysoko akostných materiálov, ktoré sú zárukou maximálnej odolnosti, kvality a trvanlivosti. Predovka je navrhnutá a vyvinutá tak, aby zabezpečila tichú prevádzku vysokozdvižného vozíka.

Odolné nápravy

Odolný dizajn riadiacej nápravy bol posilnený a vylepšený, čím sa zaistila dlhá životnosť nápravy v náročných podmienkach.

Robustnejšie zdvíhacie zariadenie

Redizajnovaním podpier veže a naklápacích valcov sa minimalizuje možnosť deformácie zdvíhacej veže. Tradične pevný stožiar je navyše zdokonalený pevnými výstuhami, pričom zachovaní široký uhol rozhľadu ostal zachovaný.

Chladič s vylepšeným prúdením vzduchu

Optimalizované umiestnenie ventilátora (vrtule), chladiča a tlmiča znížilo prevádzkovú teplotu chladiacej kvapaliny. U benzínových modelov sa znížila prevádzková teplota hydraulického oleja.

JEDNODUCHÁ ÚDRŽBA A ŠETRNOSŤ K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU

Čistejšie a účinnejšie motory

Nová kontrola emisií a systémov riadenia motora poskytujú vynikajúci výkon, hospodárnosť a spoľahlivosť pri splnení súčasných emisných noriem Euro: spĺňajú stupeň IIIA (Dieselové motory).

Odnímateľné bočné kryty pre ľahkú kontrolu a jednoduchú údržbu

Široko otvárateľná kapota a bočný kryt, ktorý odnímete jedným pohybom, poskytujú teraz jedinečný priestor pre jednoduchú kontrolu a údržbu.

Integrované usporiadanie elektrických častí a ďalších systémových prostriedkov

Elektrické časti, ako sú poistkové skrinke, relé, batéria sú zabudované do kompaktného priestoru, a tak technické prehliadky a údržbu vykonáte rýchlejšie, bez zbytočných komplikáci